Skip to content

Projects

V posledních letech jsem vedle studia pracoval na několika zajímavých projektech zabývajících se správou Maců a iOS zařízení.

Správa Apple učebny na FIT ČVUT

FIT

Od roku 2014 Fakulta informačních technologií ČVUT disponuje Apple laboratoří určenou k vývoji mobilních aplikací pro iOS. Její nasazení a provoz mám na starosti. Učebna je rovněž předmětem mé bakalářské i diplomové práce.

Společně s ICT oddělením jsme učebnu zapojili do několika fakultních systémů. Aktuální novinku představuje integrace se systémem instalace učeben, což nám umožnilo na Macy snadno nainstalovat Windows a Linux.

Velmi zajímavou kapitolou je správa OS X. Používám širokou paletu nástrojů, z nichž mnohé vytvořila MacSysAdmin komunita. Více v popisu projektu.

Systém správy Maců pro Abuco ICT

Abuco

Mezi klienty firmy Abuco ICT patří i realitní kancelář a grafické studio, kde okolo 50 uživatelů používá Macy. Cílem naší spolupráce bylo vytvořit centralizovaný systém správy umožňující následující funkce:

  • nasazení nových počítačů,
  • automatizovaná instalace software a aktualizací systému,
  • monitorování Maců.

Navrhl jsem řešení opírající se o server dostupný přes internet, který používáme pro oba klienty. Více v popisu projektu.

Spolupráce s Quentinem

Quentin Qstore

Dva roky jsem pracoval na prodejně Qstore, kde jsem pomáhal uživatelům s jejich Macy a iOS zařízeními. Nadále spolupracuji firmou Quentin, pod kterou byl Qstore provozován.

Mezi její zákazníky patří několik pražský hotelů, ve kterých jsem nasazoval iPady a AppleTV. Projekt zahrnoval i několik Maců v roli serveru a školení uživatelů.

S klientem Quentinu jsem spolupracoval na integrací do Active Directory domény. OS X se podařilo úspěšně zapojit do AD s mobilním účtem. Zajímavými detaily byly automaticky připojované sdílené složky s Kerberos autentizací a nastavení WPA2 Enterprise Wi-Fi pomocí konfiguračního profilu.