Projekty

Své pracovní aktivity podrobněji rozebírám na jednotlivých stránkách projektů. Bodový souhrn najdete v sekci Profil, která má blíže životopisu.

Práce pro Logicworks

V Logicworks se věnuji především hromadné správě Apple zařízení. Klientům pomáháme s implementací a správou MDM řešení VMware Workspace ONE, SimpleMDM a Jamf Pro. Komerční řešení doplňujeme open source nástroji Munki, MunkiReport, AutoPkg a dalšími.

Pro firmu jsem navrh a vybudoval novou interní IT infrastrukturu. Od provozu webů s databází, přes dohledový systém až po VPN. Kompletní výčet je velmi obsáhlý.

Více na stránce projektu.

Správa Apple učebny na FIT ČVUT

Od roku 2014 disponuje Fakulta informačních technologií ČVUT Apple laboratoří určenou k výuce vývoje mobilních aplikací pro iOS. Příprava a nasazení učebny bylo předmětem mé bakalářské a diplomové práce. I po zakončení studia s FIT nadále spolupracuji a o učebnu se starám.

Společně s ICT oddělením jsme učebnu zapojili do několika fakultních systémů včetně napojení na systém instalace učeben, což umožnilo na Macy snadno nasadit vedle macOS i Windows a Linux. Správa macOS byla postavena na široké paletě open soruce nástrojů, z nichž mnohé vytvořila MacSysAdmin komunita.

Více na stránce projektu.

Systém správy Maců pro Abuco ICT

Mezi klienty firmy Abuco ICT patří i realitní kancelář a grafické studio, kde se celkový počet Maců vyšplhal ke dvěma stům. Cílem naší spolupráce bylo vytvořit centralizovaný systém správy umožňující snadné nasazení nových počítačů, automatizovanou instalaci software včetně aktualizaci systému a monitoring Maců.

Navrhl jsem řešení opírající se o server dostupný přes internet, který používáme pro oba klienty.

Více na stránce projektu.

Spolupráce s Quentinem

Dva roky jsem pracoval na prodejně Qstore, kde jsem pomáhal uživatelům s jejich Macy a iOS zařízeními. Následovala spolupráce s firmou Quentin, pod kterou byl Qstore provozován.

Quentinu jsem pomáhal s projekty pro firemní zákazníky. Mezi ně patřilo například několik pražský hotelů, kde jsme nasazovali iPady a AppleTV. Projekt zahrnoval i několik Maců v roli serveru a školení uživatelů. Několik firem nám poptalo pro asistenci s integrací macOS do Active Directory domény.

Více na stránce projektu.