Skip to content

5 šikovných funkcí Screen Sharing.app

5 šikovných funkcí Screen Sharing.app published on

screenshaingiconV souvislosti se Screen Sharing.app jsem již řešil virtuální login a nastavení jak pomocí GUI, tak skrz vhodné příkazy v Terminálu. Na dnešní post mi zbyly zajímavé uživatelské fíčury. Podíváme se na lokace, sdílený clipboard, vyrábění screenshotu, drag & drop kopírování souboru a sdílenou plochu Macu s více obrazovkami.

Jak se rychle dostat na vzdálenou plochu jiného Macu pomocí Screen Sharing? Když aplikaci zapneme, ukáže se pouze jednoduché okno pro zadání adresy nebo jména cílového počítače. Pokud tuto informaci nemáme v clipboardu, není zrovna efektivní ji někde hledat.Continue reading 5 šikovných funkcí Screen Sharing.app

Více o Screen Sharing

Více o Screen Sharing published on

screenshaingiconVzdálená plocha v OS X není nic jiného než prachobyčejné VNC. Když si ale spolu povídají dva Macy, dostaneme mnoho funkcí navíc. Dnešní část bude o nastavování. Zapnout Screen Sharing v System Preferences je trivální záležitost nehodná postu. Když to ovšem zkusíme v Terminálu, zábavnost celé operace se prudce zvýší 🙂

Screen Sharing versus screensharingd

Alfou a omegou pro použití vzdálené plochy je zapnutí serveru na cílovém počítači. V OS X tuto roli zastupuje screensharind démon, který sedí na portu 5900 a čeká na spojení.
Continue reading Více o Screen Sharing

Screen Sharing a více přihlášených uživatelů

Screen Sharing a více přihlášených uživatelů published on

screenshaingiconV předchozím postu jsem rozebíral více souběžně přihlášených uživatelů v OS X. V Lionu (OS X 10.7) přibyla jedna velmi zajímavá vlasnost, která s tím úzce souvisí.

Před 10.7 mohlo koexistovat v OS X několik přihlášených uživatelů najednou, ale v grafickém rozhraní se logicky mohl pohybovat jen jeden. Pokud se uživatel připojil pomocí vzdálené plochy k Macu s více přihlášenými uživateli, po úspěšné autentikaci převzal kontrolu nad aktuální session v popředí. Od 10.7 se lze vzdálenou plochou přihlásit také k “virtuálnímu displaji” bez nutnosti převzetí kontroly nad fyzickou obrazovkou.
Continue reading Screen Sharing a více přihlášených uživatelů